Вместе для зелёной Беларуси

"Вместе для зелёной Беларуси" . Под таким девизом 06.04.2024 в СШ №1 г. Дятлово прошла экологическая акция, участниками которой стали учащиеся 5-9 классов совместно с начальником Дятловской районной инспекции природных ресурсов и окружающей среды Бальковским Д.Г.

Участники акции с целью наведения порядка на земле, благоустройства и озеленения населенных пунктов высадили туи на пришкольном участке, тем самым внеся лепту в общее большое дело - сохранение природы родного края.

– Паважаныя рабяты, штогод Міністэрства прыродных рэсурсаў і аховы навакольнага асяроддзя вясной і восенню ініцыіруе акцыі па навядзенні парадку на зямлі, добраўпарадкаванні і азеляненні населеных пунктаў, – дала старт працоўнаму дэсанту першай школы намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце Соф’я Бомбер. – Адметна, што менавіта ў Год якасці ведамствам аб’яўлена экалагічная акцыя “Разам для зялёнай Беларусі!”, удзельнікамі якой мы з вамі з’яўляемся. Маладзенькія туі каля школы стануць нашым укладам у азеляненне роднай старонкі.